środa, 6 maja 2015

Togo...śladami słonia... czyli rok w podróży


...
Pobudka o 4:30 wraz z nawoływaniem do wielbienia Allaha. To wystarczający budzik. Muzułmańska społeczność dba by nikt nie przegapił porannych spotkań. Po pół godzinnym spacerze zaczyna się….„Był tu…jakie wielkie ślady…tu wchodził… tam szedł… jest połamana gałąź…tu złamane drzewo…tu rozdeptane pole kassawy…a tu wyssał sok z palmy i wypluł przeżute drewno…jakie wielkie kupsko…zniknął….nie!!! popatrz dalej, tutaj są ślady malucha…poszły w las…znowu wyszły na drogę. Czy to ślady walki?....Nie….a może?...Był tuż przed świtem, w nocy padało… ślady świeży, kupa też… wolę nie sprawdzać…Co zrobimy jak go spotkamy? …”
...


JUŻ NIEDŁUGO UKAŻE SIĘ NASZA KSIĄŻKA!!! 
Tą i inne niesamowite historie z naszej dwuletniej przeprawy przez kilkanaście krajów afrykańskiego lądu będziesz mógł zabrać do domu. Poznasz w niej nasze życie, cudownych, napotkanych po drodze ludzi, poznasz smaki i zapachy Afryki. 
Pozdrawiamy Was serdecznie i już wkrótce szukajcie nas w księgarniach !kawa

Motory to główny środek transportu
Michał przy studni robi furorę. Tutaj to zajęcie tylko dla kobiet pomimo że jest wyjątkowo trudne


Podczas napełniania wody mamy duże towarzystwo...Michał biega z wodą a ja daję lekcje geografii


Rzeka to miejsce kąpieli, prania, mycia...miejsce spotkań
Zatrzymaliśmy się w wiosce gdzie mało kto dojeżdża a maluchy po raz pierwszy widziały białą skórę. Cudowni ludzie...chociaż bycie jedyna atrakcją może być lekko duszne

Często spotykana gra w kulki...nie załapaliśmy zasad


Spotkanie pań w wałkach an głowie to nic nadzwyczajnego...

Często spotykane widoki, leżący ludzi na ławeczkach, na ziemi, gdziekolwiek trochę cieniaProdukcja wina palmowegoWino palmowe


Nasz mały towarzysz w drodze do wodospadu


a tak wyruszyliśmy w podróż jednośladem

1 komentarz:

  1. Kochani, z zaciekawieniem wczytuje sie w waszą opowieść. Oczy pełne łez a serce pełne wdzięczności ze mogę was znac. Sylwia świetne pióro! Czekam na was w Ghanie i na dalszy ciąg historii. Jesteście fascynującymi ludźmi!

    OdpowiedzUsuń